Nieuw

DIY: 45 gezonde voedingsmiddelen maken en nooit meer kopen


Nix vermoedt dat goed, zelfgemaakt en gezond eten gepaard gaat met een exorbitant prijskaartje. We vonden precies het tegenovergestelde, eigenlijk. Als we onze mouwen oprollen en zelfgemaakte pasta, koekjes of gewoon ander voedsel maken, kost het veel minder dan het kopen van de vooraf gemaakte versies. Om nog maar te zwijgen van de trots om een ​​maaltijd helemaal opnieuw op tafel te zetten!

Ontbijt

Deel op Pinterest

1. Mueslirepen

$ 0,48 elk voor eigengemaakt| $ 0,72 voor het Kashi-merk Wie houdt er niet van een knapperige, taaie snack? Maar het is niet nodig om veel geld uit te geven of onze gezondheid toe te vertrouwen aan onuitgesproken ingrediënten. Haver, noten, bessen en honing spelen de hoofdrol in dit recept en besparen aanzienlijk op de kosten. (Bekijk ook het recept van Greatist's Fruit and Nut Bar.)

2. Granola / ontbijtgranen

$ 0,37 per 1/2 kopje eigengemaakt | $ 1,50 voor het merk Bear Naked Sla de spullen over en ga in plaats daarvan DIY maken. Deze zelfgemaakte zemelen vlokken rivaal de winkel gekochte dingen in voeding en smaak. Voeg een handje gedroogd fruit en geroosterde noten toe voor extra crunch en smaak.

3. Pannenkoeken

$ 0,13 per pannenkoek eigengemaakt | $ 0,33 voor het merk Tante Jemima Leg de Bisquick neer! Pannenkoeken thuis opkloppen is een kans om volkorenmeel en rozijnen toe te voegen voor vezels en een beetje zoetheid zonder suikeroverbelasting. Bovendien helpt de toegevoegde vezel ons ons vol te voelen en de spijsvertering te verbeteren.

4. Wafels

$ 0,85 per zelfgemaakte Belgische stijl | $ 1,00 voor twee Kashi-merken bevroren Leggo mijn Eggo! Sla de verfijnde granen en de hoge prijs van klassieke broodroosterwafels over en maak in plaats daarvan een gezondere versie. We houden van handgemaakte volkorenwafels. Extra punten voor het gebruik van vers gesneden fruit in plaats van maïssiroop zware tante Jemima!

Deel op Pinterest

5. Havermout

$ 0,25 voor eigengemaakt | $ 0,28 per pakket Quaker Oats-merk Ruil dat pakket instant-haver en kies in plaats daarvan voor klassieke hele havermout. Om tijd te besparen, maak je aan het begin van de week een flinke portie en bedek je fruit en specerijen voor afwisseling.

Snacks

6. hummus

$ 0,21 per 2 eetlepels portie zelfgemaakt| $ 0,40 voor het merk Sabra Gevaarlijk eten of niet, deze dip is heerlijk. En wanneer we ons beperken tot een portie van twee eetlepels, kost het minder dan een kwart. Bovendien zijn de aanwijzingen eenvoudig: mix gewoon! Geen hummus-kuipen van $ 6 meer nodig.

7. Zachte kazen

$ 0,63 per 1/4 kopje zelfgemaakt (paneer of ricotta) | $ 1,25 voor speciaal merk U hoeft geen professionele chef-kok te zijn om kaas te maken. Paneer en ricotta zijn belachelijk eenvoudig om thuis te maken en ze zullen altijd frisser zijn dan in de winkel gekochte variëteiten.

8. Guacamole

$ 0,75 per 1/4 kopje zelfgemaakt| $ 1,00 voor het merk Sabra Guacamole is een gemakkelijke snack zonder fornuis om op te kloppen. Als u het thuis maakt, verhoogt u niet alleen de frisheid (en smaak), maar maakt u het ook gemakkelijker om zoutheid en warmte te beheersen. Combineer met zelfgemaakte tortillachips voor nog gezondere punten.

Deel op Pinterest

9. Salsa

$ 3,40 per 16 oz. eigengemaakt | $ 4,99 voor het merk Green Mountain Gringo Neem een ​​pagina uit het boek van Slim Shady en serveer wat salsa. Koken en blenden zorgt voor een dip van restaurantkwaliteit die veel beter is dan het spul.

10. Pitabroodjes

$ 0,41 per 2 oz. serveert zelfgemaakt| $ 0,90 voor het merk van Stacy Het recept voor pitabroodjes verschilt niet zo veel van tortillachips. Bedek eenvoudig met olie en kruiden en bak. Geen verspilde pita's, geen verspilde contanten meer aan de verpakte dingen!

11. Tortillachips

$ 0,31 per 12 chips eigengemaakt | $ 0,57 voor het merk Tostitos Koop geen tas voor het hele gezin! Hergebruik oude tortilla's a door licht te besproeien met olie en bakken. Hoewel tortilla's voldoende zijn, raden we de zelfgemaakte hieronder aan.

12. Tortilla's

$ 0,13 per tortilla eigengemaakt | $ 0,30 voor het merk Mission Deze nietjes zijn eigenlijk een fluitje van een cent om te maken. Combineer eenvoudig bloem, bakpoeder, olie, zout en melk - geen intimiderende gist! Wissel volkoren meel in voor extra vezels en een rijkere textuur. Zijn glutenvrij gegaan? Deze kunnen ook worden gemaakt met maïsmeel.

Deel op Pinterest

13. Yoghurt

$ 0,43 per 8 oz. eigengemaakt| $ 1,00 voor het merk Stonyfield Farm Het is een wonder! Het is mogelijk om 1/2 kopje yoghurt in 2 liter te veranderen door melk toe te voegen. Oké, dus er is iets meer aan de hand dan ze alleen samen te roeren, maar doe-het-zelf-yoghurt bespaart een flinke cent en levert een frisser eindproduct op waar je je goed bij voelt!

14. Fruitsnacks

$ 0,63 per pakket eigengemaakt | $ 1,00 voor Annie's Homegrown merk Zelfgemaakte fruitsnacks of 'fruitleer' is een koopje, zelfs als u het fruit in de supermarkt koopt. Maar als het midden in de zomer is en die fruitboom blijft maar produceren meer nog, fruitleer is een geweldige en praktisch gratis manier om het te bewaren. Voeg gewoon citroen, suiker en kruiden toe (die eigenlijk optioneel zijn!).

Lunch

15. Notenboters

$ 0,29 per 2 eetlepels eigengemaakt | $ 0,87 voor het merk van Justin Het is pindakaas en jamtijd! Zelfgemaakte notenboters elimineren de behoefte aan gekke conserveermiddelen en over-the-top vet- en zoutgehalte. Maal die noten gewoon fijn voor elke denkbare variëteit aan notenboter!

16. Brood

$ 0,40 voor 2 plakjes eigengemaakt | $ 0,55 voor het merk Arnold Het is niet altijd gemakkelijk om te zien welke broden zich voordoen als gezondheidsvoedsel en welke eigenlijk goed voor je zijn. Maar thuis brood maken helpt dingen op te ruimen, omdat het gemakkelijk is om de ingrediënten te beheersen. Omdat versgebakken variëteiten geen conserveermiddelen bevatten, vergeet niet om binnen een week te eten of te bewaren voor een langere bewaring.

Deel op Pinterest

17. Jam and Jelly

$ 3,04 per 8 oz. zelfgemaakte pot| $ 4,00 voor het merk Sarabeth's Kitchen Ja, het is mogelijk om jam en jam te maken in de magnetron. Ernstig. Het enige dat nodig is, is wat bevroren fruit, citroen, pectine en suiker. Vergeet niet: dit bewaart de jam niet zoals echte conserven, dus drink het binnen een paar weken op.

18. Soep

$ 0,90 per 1 1/2 kopjes zelfgemaakt| $ 3,00 voor het merk van Amy Sla de potentiële dreiging van BPA in de ingeblikte dingen over door thuis een grote pot soep op te zwepen. Combineer groenten, bouillon (bekijk hieronder hoe je het helemaal opnieuw kunt maken), pasta en overgebleven vlees dat je bij de hand hebt. Invriezen in porties voor eenmalig gebruik voor eenvoudig ontdooien!

19. Chili

$ 2,77 per 1 1/2 kopjes zelfgemaakt| $ 3,01 voor Amy'smerk Ingeblikte chili kan behoorlijk teleurstellend zijn. Controleer in plaats daarvan de kruidigheid, het soort vlees en het totale vet- en natriumgehalte, maar maak het zelf. Onze buffel kalkoen chili is verrassend gezond en een leuke variant op de traditionele versie. Ga goedkoper (en vleesvrij!) Door een assortiment bonen te gebruiken in plaats van de kalkoen.

20. gebakken bonen

$ 0,31 voor 1/3 kop eigengemaakt | $ 0,32 voor Origineel merk van Bush Gebakken bonen zijn een hart- en buikverwarmend recept dat niet ultrazwaar of suikerachtig hoeft te zijn. Blijf bij droge bonen, melasse en slechts een paar kruiden en specerijen om het goedkoop en gezond te houden.

Deel op Pinterest

21. Bevroren Burrito's

$ 1,81 per burrito eigengemaakt | $ 2,99 per burrito voor het merk van Amy Geloof het of niet, het is mogelijk om de kleverige goedheid van een vriezerburrito thuis te imiteren. Vul een zelfgemaakte tortilla met kaas, geroosterde groenten en overgebleven vlees, wikkel het in folie, vries het in en verwarm het opnieuw! Dit is vooral geweldig voor mensen met allergieën of intoleranties!

22. Slasaus

$ 0,35 per 2 eetlepels zelfgemaakt | $ 0,45 voor het merk Annie's Naturals Deze is een grote favoriet: gooi wat olijfolie en balsamicoazijn in een bijna lege mosterdpot en schud. Het haalt die laatste druppels smaak uit de mosterd en dient als een eenvoudige opslagcontainer voor de dressing. Om nog maar te zwijgen van het is goedkoop.

23. Croutons

$ 0,11 per portie eigengemaakt | $ 0,20 voor het merk Croutons van Olivia Deze salade toppers zijn notoir gevaarlijk omdat ze meestal worden gemaakt met geraffineerde granen en veel olie. In plaats daarvan, doe het voor schuldvrij toegevoegde crunch.

Avondeten

24. Bouillon

$ 1,21 per kwartier zelfgemaakt | $ 3,99 voor Stel je voor merk Voorraad en bouillon lijken een van die dingen die alleen chique broeken maken, maar ze zijn eigenlijk supergemakkelijk en een geweldige manier om dingen te gebruiken die al bij de hand zijn. Het basisrecept is water, botten of karkas, groenten en kruiden. (De kruiden zijn eigenlijk optioneel. Technisch gezien is bouillon gekruid terwijl de voorraad slechts een schone lei is.)

Deel op Pinterest

25. Marinarasaus

$ 0,50 per 1/2 kopje eigengemaakt |$ 0,62 voor het merk Classico Pastasaus is een heerlijke en stiekeme manier om groenten aan een maaltijd toe te voegen, dus waarom genoegen nemen met de in de winkel gekochte dingen? Het kost maar een paar minuten actieve voorbereiding om de basisingrediënten bij elkaar te krijgen, dan hoef je het alleen maar te laten sudderen.

26. Pesto

$ 0,64 per 2 eetlepels eigengemaakt | $ 0,78 voor het merk Buitoni De frisse, groene smaak van pesto is het beste wanneer gemaakt met ultra-verse basilicum. In de winkel gekochte merken hebben de neiging om te compenseren met veel olie en zout. Wanneer die basilicumplant zo snel groeit als een wiet, pak je een paar handenvol en combineer met een vleugje olijfolie, kaas, pijnboompitten en knoflook. Als basilicum buiten het seizoen is, profiteer dan van seizoensgroenten zoals boerenkool of spinazie.

27. Pasta

$ 0,34 per portie van 1/4 lb. eigengemaakt | $ 0,62 voor het merk Bionaturae Het zijn gewoon eieren, meel, olie en zout, en toch hebben mensen de neiging om hun eigen pasta niet te maken. Als je het thuis doet, kun je eenvoudig bepalen hoe gezond en vol tarwe het eindproduct is.

28. Gevulde Pasta

$ 0,50 per portie van 1 kop eigengemaakt | $ 2,15 voor het merk Buitoni Met die voorraad vers gemaakte pastadeeg en ricotta in de koelkast, is het gemakkelijk om wat zelfgemaakte ravioli samen te gooien. Combineer ricotta met gebakken spinazie voor snel en gemakkelijk gezond eten. Beter nog, gevulde pasta kan met de hand worden gerold en is veel gemakkelijker te snijden dan spaghetti.

Deel op Pinterest

29. Aardappelpuree

$ 0,76 per portie van 3/4 kopjes eigengemaakt | $ 2,50 voor in de winkel bereide aardappelen Pers wat bloemkool op in plaats van te kauwen op aardappelpuree in een doos of geprepareerd. We zweren dat het hetzelfde smaakt! Kun je je niet helemaal binden aan bloemkool? Ga half bloemkool, half aardappels. En probeer het licht te houden op de boter en melk.

30. Geroosterde Kip

$ 1,40 per 1/4 kip eigengemaakt | $ 2,50 voor rotisserie kip in de winkel Natuurlijk kost het wat tijd, maar laat je niet intimideren door het idee om een ​​hele vogel te roosteren. Thuis maken elimineert al het bouillon geïnjecteerde, onuitspreekbaar-chemisch geregen spul dat voorgekookt wordt geleverd.

31. Paneermeel

$ 0,11 per 1/4 kopje eigengemaakt | $ 0,27 voor het merk Progresso Ongekruide broodkruimels zijn uiterst eenvoudig te maken. Maal gewoon een paar sneetjes brood en toast. Voor gekruide kruimels, voeg gedroogde kruiden toe. Gebruik volkorenbrood voor extra vezels en B-vitamines.

32. Ketchup

$ 2,04 per 16 gram eigengemaakt | $ 2,39 voor het merk Heinz Je hebt waarschijnlijk de nodige ingrediënten om thuis ketchup te maken, maar je wendt je nog steeds tot de high-fructose-variëteit. Deze versie is vooral goedkoop als je de kruiden hebt, en absoluut de moeite waard om additieven te vermijden (en indruk te maken op die dinergasten!).

Deel op Pinterest

33. Frieten

$ 0,72 per portie van een 1/2 kopje eigengemaakt | $ 0,92 voor het merk Cascadian Farm Zoete frietjes zijn in feite de nieuwe Micky D's, en dit is een trend die we iedereen aanraden aan te gaan. Snijd eenvoudig wat zoete aardappelen, meng met olie, zout en kruiden, en bak tot ze knapperig zijn. Frituren is niet nodig en de aardappelen zijn praktisch de enige kosten.

34. Barbecuesaus

$ 0,05 per eetlepel eigengemaakt | $ 0,07 voor het merk KC Masterpiece Comfort food is zelden gezond, maar doe-het-zelf barbecuesaus kan het antwoord zijn voor het weggooien van onnodige suiker en zout. Het magische ingrediënt? Koffie. We zouden zeggen dat $ 0,01 de moeite waard is om te weten hoe je alle ingrediënten moet uitspreken!

35. Pizzadeeg

$ 0,98 per 12 "pizzadeeg eigengemaakt | $ 2,00 voor in de winkel gekocht, vers deeg Het is tijd om Italiaans te worden! De nummer één manier om je als een BAMF in de keuken te voelen, is door pizzadeeg te gooien. Als je er volkoren tarwe van maakt, verlaag je de kosten van het verpakte spul, en zeg je het bij ons: "Geeft ons controle over de ingrediënten."

Nagerecht

36. Cookies

$ 0,32 per 2 koekjes eigengemaakt | $ 0,36 voor het merk Tate's Bake Shop We zouden zelfgemaakte koekjes maken alleen voor de geweldige geur, dus het krijgen van verslinden ze is een vrij geweldige bonus. Door het toevoegen van banaan en havermout worden deze koekjes praktisch zelf superfood.

Deel op Pinterest

37. Ijs

$ 2,43 per pint eigengemaakt | $ 4,19 voor het merk van Ben & Jerry Wie houdt er niet van om een ​​klein ijsje bij de hand te hebben om af en toe in te duiken? Maak een grote partij (geen ijsmaker nodig) en personaliseer deze met alle gewenste smaken of invoegtoepassingen. Natuurlijk zijn verschillende van deze bevroren traktaties op basis van fruit, waardoor ze een nog gezondere optie in ons boek zijn!

38. Ijssandwiches

$ 0,52 per zelfgemaakt broodje | $ 1,08 voor het merk Skinny Cow Sandwich twee kleine, gezondere zelfgemaakte koekjes (van boven!) En een klodder zelfgemaakt ijs en vries samen. Het zorgt voor een portie van één portie zonder de verleiding van bulldozing door de hele pint ijs. Bovendien vermijd je de additieven en kunstmatige zoetstoffen die je vindt in vetarme merken met minder suiker.

39. Brownies

$ 0,35 per brownie eigengemaakt | $ 1,25 voor in de winkel bereide brownies Ja, het is mogelijk om heerlijke brownies te maken zonder bloem. De verrassende stand in? Zwarte bonen, die vezels en eiwitten toevoegen. Dit is vooral geweldig voor mensen met coeliakie, die anders misschien veel geld uitgeven om een ​​meelvrij recept te krijgen.

40. Pudding

$ 0,60 per kopje eigengemaakt | $ 0,82 voor het merk Jell-O Doe uw veiligheidsgordels om, kinderen! We maken pudding met avocado. Meng het gewoon met melk en honing. Het is misschien niet goedkoper dan een puddinbeker, maar we laten het glijden omdat het in hemelsnaam avocado is!

Drankjes

Deel op Pinterest

41. Smoothies

$ 1,14 per kopje eigengemaakt | $ 1,37 voor het merk Naked Sla de waterige smoothie drankjes over. Ze kunnen boordevol suiker zitten en veel van de voordelen van het fruit mislopen. Meng spinazie, yoghurt, ijs, sinaasappel, banaan, aardbeien en bijna elk ander fruit voor een groene smoothie zonder toegevoegde suiker. En vergeleken met die groene smoothie van $ 7 aan de sapbar, is het eigenlijk een deal!

42. Mousserend water

$ 0,25 per liter voor SodaStream | $ 1,19 voor het merk Spring van Polen Flessenwater is een gemakkelijke manier om geld door de afvoer te spoelen en tegelijkertijd veel plastic flessen te verspillen. Gebruik in plaats daarvan een carbonatatiestation om bubbels toe te voegen aan puur, heerlijk water - geen extra suiker of natrium.

43. Drankmixers

$ 1,31 per kopje eigengemaakt | $ 1,25 voor het merk van meneer en mevrouw T. Leg de margarita-mix neer! Maar het is niet nodig om zonder margarita te gaan. Maak gewoon minder suikerhoudende drankmixers met verse sappen en honing-water in plaats van eenvoudige siroop of verpakte mixen.

44. Limonade

$ 0,58 per zelfgemaakte kop| $ 0,75 voor het merk Santa Cruz Er is niets meer verfrissend dan deze zomerklassieker, maar het kan vaak vol zitten met suiker. Nix-mixen in poedervorm of dranken in flessen en roer water, citroensap, munt en slechts een vleugje honing samen.

Deel op Pinterest

45. Gearomatiseerd water

$ 0,37 per liter zelfgemaakt | $ 1,19 voor het merk Spring van Polen Om water met een smaakaroma te maken, doe je gewoon water in een kan en voeg je plakjes citroen, limoen, sinaasappel, munt of ander gesneden fruit toe. Laat het een uur of zo lang staan ​​als je hebt, en giet het fruit dan af voor een puinvrij drankje. Opmerking: de prijzen per portie voor zelfgemaakte versies werden bepaald door de gemeenschappelijke prijs toe te voegen van het gedeelte van elk ingrediënt dat in het recept werd gebruikt en te delen door het aantal porties. Waar de "zelfgemaakte" link meerdere recepten vermeldt, werd een gemiddelde gebruikt.